27G1918

-wspaniały rocznik-

Wysokoprężny silnik na benzynę?

toyota poznań dźwigi na sprzedaż

Już od dłuższego czasu obserwować można wzmożone zainteresowanie branży motoryzacyjnej tematem rozwoju Mazdy. Co rusz mozna natknąć się na inspirujące wzmianki o nowych planach tego popularnego priducenta. Jak donoszą najnowsze newsy, sztab inżynierów pracuje nad technologią zwiększającą wydajność jednostek napędowych swoich samochodów. Nosi ona tajemniczą nazwę HCCI. Co kryje się za tą ideą? Kilka słów o najnowszych planach Mazdy.

Skrót HCCI można przetłumaczyć jako „system spalania mieszanki jednorodnej”. Rzeczona idea jest niezwykle interesująca pod względem technologicznym. Zakłada uruchamianie silnika w ramach standardowych jednostek benzynowych, które pod wpływem uzyskania odpowiedniej temperatury przechodzi w tryb znany z silników Diesla. Następuje więc rezygnacja z zapłonu iskrowego. Rozwiązanie to ma szanse zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny.

Znawcy branży samochodowej są zdodni twierdząc, że jeżeli Mazda zdecyduje się podążać tą drogą, to za 5 lat zwiększy wydajność silników swoich samochodów aż o 50 %. Dodatkowo żywotność swojego silnika można zwiększyć korzystając z zabiegu czyszczącego np. wodorowanie silnika poznań.