27G1918

-wspaniały rocznik-

Wina hiszpańskie – jedne z najlepszych na świecie

https://winayo.pl/sklep/produkt/pala-monica-di-sardegna-ifiori

Hiszpania to obecnie państwo o największej na świecie liczbie winnic. Aktualnie stanowią one 15% światowych upraw winorośli. Podróżując po Hiszpanii można stwierdzić, że w tym kraju naprawdę trudno jest trafić do miejscowości, w której nie produkuje się wina. Hiszpanie uwielbiają pić wino, zwłaszcza to stare. Są też bardzo przywiązani do tradycyjnych sposobów jego produkcji.

wino bezalkoholowe na frisco.pl

Wina hiszpańskie są pomiędzy sobą mało zróżnicowane, bardzo podobne w smakach oraz aromatach. Hiszpanie są także wierni markom produkującym wina, których jest niewiele, ale są niezwykle popularne. W Hiszpanii uprawia się wiele szczepów popularnych na całym świecie, ale jednak największym zainteresowaniem cieszą się te regionalne, takie jak Albarino, Monastrell, czy Verdejo. Bardzo popularne są także szczepy Tempranillo a także Garnacha. Chociaż w Hiszpanii obecnie nie można właściwie już znaleźć regiony, w którym wina się nie produkuje, to i tak przemysł winiarski wciąż się tam rozwija.

Najbardziej znane i słynące z najlepszych win hiszpańskie regiony to Rioja oraz Jerez. Jednak wciąż ich przybywa. Hiszpania należy do światowych liderów, jeżeli chodzi o produkcję wina. Także w rankingach uwzględniających spożycie tego trunku kraj ten od lat znajduje się w czołówce. Hiszpańskie wina obecnie uchodzą za jedne z najlepszych na świecie – są cenione za wysoką jakość i niepowtarzalny smak.

Sami Hiszpanie uważają że wino, to jeden z ich najlepszych narodowych produktów.