27G1918

-wspaniały rocznik-

Wina hiszpańskie – jedne z najlepszych na świecie

opakowanie na sztućce https://winayo.pl/sklep/produkt/pala-monica-di-sardegna-ifiori

Hiszpania to obecnie państwo o największej na świecie liczbie winnic. Aktualnie stanowią one 15% światowych upraw winorośli. Podróżując po Hiszpanii można stwierdzić, że w tym kraju naprawdę trudno jest trafić do miejscowości, w której nie produkuje się wina. Hiszpanie uwielbiają pić wino, zwłaszcza to stare. Są też bardzo przywiązani do tradycyjnych sposobów jego produkcji.

https://www.flotman.pl/blog/raport-trendow-flotowych-2020-cz-2-ile-zarabia-fleet-manager/

Wina hiszpańskie są pomiędzy sobą mało zróżnicowane, bardzo podobne w smakach oraz aromatach. Hiszpanie są także wierni markom produkującym wina, których jest niewiele, ale są niezwykle popularne. W Hiszpanii uprawia się wiele szczepów popularnych na całym świecie, ale jednak największym zainteresowaniem cieszą się te regionalne, takie jak Albarino, Monastrell, czy Verdejo. Bardzo popularne są także szczepy Tempranillo a także Garnacha. Chociaż w Hiszpanii obecnie nie można właściwie już znaleźć regiony, w którym wina się nie produkuje, to i tak przemysł winiarski wciąż się tam rozwija.

Najbardziej znane i słynące z najlepszych win hiszpańskie regiony to Rioja oraz Jerez. Jednak wciąż ich przybywa. Hiszpania należy do światowych liderów, jeżeli chodzi o produkcję wina. Także w rankingach uwzględniających spożycie tego trunku kraj ten od lat znajduje się w czołówce. Hiszpańskie wina obecnie uchodzą za jedne z najlepszych na świecie – są cenione za wysoką jakość i niepowtarzalny smak.

Sami Hiszpanie uważają że wino, to jeden z ich najlepszych narodowych produktów.