27G1918

-wspaniały rocznik-

Wieloletnie lub roczne

www.zetacorse.com

Kiedy przychodzi do urządzania naszego ogrodu, musimy zdecydować, jakie konkretnie rośliny się w nim znajdą. Podziały wśród nich przebiegają wedle różnych kryteriów, a jednym z nich jest cykl wegetacji.

W tym zakresie roślinność dzieli się na roczne i wieloletnie. Ta pierwsza musi być siana lub sadzona przed sezonem i ma stosunkowo krótki żywot.

Gdy obumrze jesienią, przed kolejnym sezonem sadzenie trzeba powtórzyć. Drugie natomiast po tym jak wyrosną mogą cieszyć nasze oko i zdobić ogród przez wiele lat.

W okresie jesienno-zimowym roślina pozostaje w uśpieniu, aby na wiosnę znów zacząć się rozwijać. Z punktu widzenia ergonomii ogrodu wieloletnie okazy mają niewątpliwe plusy – nie tylko zapewniają doskonały efekt na lata, ale z reguły są też mniej wymagające i świetnie radzą sobie w niskich temperaturach.

Jeśli chcemy poznać więcej szczegółów dotyczących tego podziału wśród roślin hodowlanych, warto zajrzeć do odpowiednich poradników w internecie oraz literatury. Tam też znajdą się informacje o tym, które konkretnie gatunki zaliczają się do danej kategorii.