27G1918

-wspaniały rocznik-

Weekend majowy w krainie żubrów

listwy podłogowe poznań

Coraz cieplejsze dni i kilka dni wolnego na początku maja to doskonała okazja na krótki urlop za miastem. Można wtedy wyjechać za miasto i miło spędzić czas. Nie lada gratką dla miłośników przyrody będzie majówka w Puszczy Białowieskiej.

Białowieża to niewielka wieś, która zasłynęła z hodowli żubrów. Turyści przyjeżdżają do tego regionu ze względu na imponujące walory natury w Białowieskim Parku Narodowym. Przepiękny i nieskażony cywilizacją kompleks leśny pozwoli zapomnieć o pracy i odpocząć od zgiełku miasta.

Co więcej, można tutaj spotkać króla puszczy – żubra, który uznawany jest za największe europejskie zwierzę. Poza tym można tutaj spędzić aktywnie czas na pieszych wędrówkach lub pokonując szlaki turystyczne na rowerze. Dla fanów sportów wodnych organizowane są spływy kajakowe.

Miejscem wartym odwiedzenia jest cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy oraz Park Pałacowy. Aby poznać historię regionu należy udać się do skansenu, gdzie zachowały się drewniane obiekty, budowane przez ludność rosyjską z Podlasia.