27G1918

-wspaniały rocznik-

Sucha czy mokra?

www.blessidunionofsoulsonline.com https://patatajek.pl/kategorie/38-bluzy

To jeden z najbardziej gorących i nie do końca rozstrzygniętych sporów. Który rodzaj karmy powinien grać pierwsze skrzypce w diecie kota – karma sucha czy mokra? W praktyce zwykle koty jadają obie w różnych proporcjach, ale czy istnieje optymalne rozwiązanie? Patrząc na sprawę z punktu widzenia specjalistów, raczej zaleca się, aby główną rolę w kociej diecie odgrywała karma sucha.

Składa się na to kilka przyczyn. Przede wszystkim w dobrej karmie suchej jest wszystko, czego kot potrzebuje oprócz wody.

Z tym wiąże się kolejne zalecenie, aby koty, które żywią się głównie suchą karmą więcej piły. Tu trzeba przypomnieć o obowiązkowej misce świeżej wody, która musi być stale dostępna dla naszego kota.

Karma mokra ma dość wysoką wilgotność, więc koty, które ją jedzą zwykle mają mniejsze zapotrzebowanie na wodę, co nie oznacza, że nie mają mieć swojej miski z życiodajnym płynem. Jeśli decydujemy się podawać kotu karmę morką, upewnijmy się, że cechuje się ona wysoką jakością.

Im więcej w niej białka, tym lepiej. Dla uzyskania najlepszych efektów w codziennym żywieniu, warto łączyć podawanie karmy suchej z mokrą.

Ta pierwsza powinna stanowić podstawę diety i być stale dostępna dla naszego kota. Druga natomiast może być doskonałym uzupełnieniem, które z całą pewnością spotka się z pozytywnym przyjęciem.

Mokre karmy są z punktu widzenia kotów podobne do świeżego mięsa, które zawsze budzi ich entuzjazm. Aby nie było to tylko wrażenie, kupujmy saszetki lub pasztety zawierające solidną porcję wysokiej jakości mięsa.