27G1918

-wspaniały rocznik-

Słońce jest niezbędne

Intensywne nasłonecznienie sprzyja rozwojowi wszystkich roślin bez wyjątku. Chodzi zarówno o gatunki czysto ozdobne, jak i te jadalne. Drugie z wymienionych najczęściej hodowane są na zewnątrz, w warunkach otwartego ogrodu.

Tam mogą pobierać promienie słoneczne oraz nawadniać się wprost z natury. Rosną również w aktywnej biologiczne ziemi, z której również roślina czerpie wiele cennych składników, które pomagają jej w rozwoju. Także rośliny w doniczkach potrzebują słońca.

Promienie, które docierają do nich przez szybę okienną z reguły wystarczają, choć na pewno wiele naszych okazów zyska jeszcze więcej, gdy raz na jakiś czas wystawimy je za okno. Będą wówczas bezpośrednio nasłonecznione, a świeże powietrze da im dodatkowego „kopa” do szybkiego i bujnego wzrostu. Oczywiście jak w każdej kwestii tak i tutaj musimy zachować umiar.

Zbyt długie i intensywne nasłonecznianie również może zaszkodzić roślinom. Przyspieszyć rozwój niektórych chorób oraz szkodników. Pamiętajmy, że przesuszenie roślin nigdy nie wpływa na nie pozytywnie.