27G1918

-wspaniały rocznik-

SHL – nowość na polskim rynku i światowa kariera

www.budmirski.pl błędy lakiernicze

Kolejną polską produkcją jednośladów jest SHL, motory które posiadają wiele odsłon od klasyki M02, M03, RJ2, MO6U, czy bardziej nowoczesnych wersji jak M11 i M11W. O ile pierwsze odsłony wskazywały na bardzo popularne, ale oczywiście zasługujące na uznanie pojazdy, to jednak te ostatnie wprowadziły niemałe zamieszanie na rynku.

Wszystko za sprawą wdrożenia nowych rozwiązań, które jak na tamte czasy były bardzo spektakularne. Jak się okazuje pierwszą innowacją był silnik, serce motoru, który posiadał pojemność 175cm2.

Poza tym model SHL M11 to także początek zastosowań cygarowego tłumika, sprzęgłowej sprężyny dociskowej usytuowanej centralnie, ale także tylnego bagażnika. Wszystkie te udogodnienia przyczyniły się do wdrażania nowych modeli, ale także systematycznej ich modernizacji.

Okazało się to być ważnym czynnikiem, który przyczynił się do zwiększenia znaczenia motoryzacji oraz zastosowania motorów na jeszcze większą skalę. Czego dowodem było pojawienie się wersji przeznaczonych wyłącznie na eksport, czy zupełnie nowych odsłon, jakim była Gazela.