27G1918

-wspaniały rocznik-

Sharm el Sheikh, Egipt

szkoła kite

W Złotej Zatoce Riwiery Morza Czerwonego, znajdziemy perełkę tego regionu – miasto Sharm el Sheikh. Było ono znane już w drugiej połowie XVIII wieku, szczególnie z handlu miedzią i turkusem.

Dziś funkcjonuje jako jeden z głównych kurortów wypoczynkowych w Egipcie. Położenie nad Morzem Czerwonym wiąże się z dostępem do rafy koralowej, która jest obowiązkowym punktem wycieczek.

Kolejną atrakcją jest góra Synaj, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ma ona szczególne znaczenie dla chrześcijan, bowiem według Starego Testamentu, miejsce to jest symbolem zawarcia przymierza z narodem izraelskim.

Sharm el Sheikh jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych, jak snorkeling czy nurkowanie. Niezwykle sprzyjający klimat sprawia, że wakacje w tym miejscu z pewnością będą należeć do bardzo przyjemnych.

Popularne plaże to: Sharks Bay Oasis – szczególnie lubiana przez nurków, El Fanar – ciesząca się popularnością wśród Włochów, Reef Beach – z której często korzystają hotele i Terrazina Beach – idealna dla imprezowiczów.