27G1918

-wspaniały rocznik-

Rośliny też chorują

www.plywalniakapry.pruszkow.pl wsporniki tarasowe

Części z nas może wydawać się dziwne, że rośliny mogą chorować. Sądzimy, że choroby są zarezerwowane dla świata ludzi oraz zwierząt jednakże rzeczywistość jest inna. Praktycznie wszystkie żywe organizmy są narażone na atak czy to chorób, czy to różnego rodzaju szkodników i pasożytów.

Niemal zawsze ich celem jest degradacja danego organizmu, więc niezbędne jest podjęcie odpowiednich kroków. W przypadku roślin sprawa jest o tyle trudna, że postawienie diagnozy dla laika jest kłopotliwe. Wiele chorób roślin nie daje przy tym jakichś typowych objawów.

Po prostu z dnia na dzień okaz zaczyna marnieć. Przyczyn takiego stanu rzeczy szukamy w niewłaściwym podlewaniu lub braku słońca, aplikujemy kolejne odżywki oraz nawozy, które w niczym nie pomagają. Czas mija aż w końcu musimy się z daną roślinką pożegnać.

Stąd chcemy wszystkich uczulić na to, aby nie lekceważyć zagadnień związanych z chorobami roślin. Należy brać je pod uwagę tak samo jak w przypadku ludzi oraz zwierzaków. Jedynie wtedy możliwe będzie zapobieganie oraz terapia.