27G1918

-wspaniały rocznik-

Robert Weil Riesling Trockenbeerenauslese Kiedrich Grafenberg

wino na wesele

Riesling Trockenbeerenauslese Kiedrich Grafenberg powstaje w Niemczech. Wino doskonale radzi sobie na niemieckim rynku, podobnie jak cała winnica. Sława miejsca, jak i jego niezwykłych produktów sięga też na cały winiarski świat. Nie ulega wątpliwości, że w Rheingau powstają niesamowite trunki, choć wokół winnicy nie brakuje również kontrowersji. Między innymi krytykuje się producenta za zbyt komercyjne podejście do wytwórstwa i kontrakty z korporacjami. Równie zróżnicowane opinie zbiera sam trunek.

www.makabunda.pl

Mówi się, że wina są wręcz perfekcyjne… co może być wadą. Okazuje się, że doskonałość to w winiarstwie niekoniecznie powód do radości. Być może dlatego, że tworzenie najlepszych win to właściwie dziedzina sztuki. A w sztuce bardziej liczy się charakter niż techniczna perfekcja. Podobne odczucia maja testerzy Riesling Trockenbeerenauslese Kiedrich Grafenberg. Nie sposób jest powiedzieć, że niemiecki trunek jest produktem złym.

Wręcz przeciwnie, to jedno z najlepszych win świata. „Światowa” jest również cena. Wino posiada bardzo mocne akcenty owocowe, wyczuwalny jest miód i kandyzowana pomarańcza, a także suszone owoce. Można wyczuć też nieco gorzką owocową skórkę, rozjaśnianą cytrusami. Wino jest bardzo kremowe, a w pełni zintegrowana dopiero po odpowiednim czasie leżakowania. To jedno z tych nielicznych win, które powinny spoczywać na regale przez dekady.

Mogą jedynie zyskać na wartości. To cecha rozpoznawcza wyjątkowych trunków najwyższej próby.