27G1918

-wspaniały rocznik-

Przekąski dla kotów

bengale koty

Są chwile, gdy nasz pupil generalnie jest najedzony, ale chętnie spróbowałby czegoś innego. W tym momencie możemy podsunąć mu pod nos którąś z licznych przekąsek, które w ogromnej ilości są dostępne na rynku. Część z nich jest produkowana przez duże koncerny, za innymi stoją mniej znani producenci. Podobnie jak w przypadku karm, tak i wśród przekąsek można znaleźć propozycje nad wyraz godne uwagi, jak i te, które lepiej sobie darować.

Wydaje się jednak, że średnia jakości w tym przypadku jest wyższa. Nawet stosunkowo tanie kabanosy dla kota (to jedna z popularniejszych form przekąsek) składają się w ponad 80 procentach z mięsa. To oznacza, że są dobrym źródłem białka, ale są też dużo bardziej kaloryczne niż konwencjonalna karma. Wynika z tego, że nie należy przesadzać z porcjami i zazwyczaj jeden kabanos dziennie w zupełności kotu wystarczy, warto taką informację przekazać opiekunce dla kota np. strefakotelkowa.pl.

Z uwagi na inne proporcje składników przekąski nie mogą zastąpić kotu zbilansowanej diety, nie mogą być też podstawą jego żywienia na co dzień. Część przekąsek zawiera specjalne składniki, które na przykład wpływają pozytywnie na wzrok, sierść czy skórę kota. Najczęściej są to pastylki o przyjemnych smakach, które można podawać kotu między posiłkami w ilości zalecanej przez producenta lub weterynarza. Generalnie warto traktować przekąski jako ciekawy i smakowity dodatek do diety, swoistą atrakcję, którą można urozmaicić kotu codzienność.

Tu możemy sobie pozwolić na sporą dowolność i kupować zwierzęciu różne przekąski na zmianę, aby przekonać się, która najbardziej mu smakuje.