27G1918

-wspaniały rocznik-

Pielęgnacja okularów

http://eretina.pl/

W celu prawidłowej pielęgnacji i czyszczeniu okularów, należy stosować się do kilku uniwersalnych rad, które udzielane są zarówno przez optyków oraz lekarzy jak i producentów okularów. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z noszeniem okularów, powinny wyrobić sobie nawyk ściągania okularów równomiernie i oburącz.

Dzięki temu unikną przeciążeń na jedną ze stron oprawki, które mogą spowodować pęknięcia, a nawet złamania. W przypadku nie używania okularów, powinny być one przechowywane w specjalnym futerale.

Nie należy również kłaść okularów szkłami na twardych powierzchniach. Może to spowodować nieusuwalne zarysowania, których nie sposób się pozbyć.

Dodatkowo okulary należy chronić przed zbyt wysokimi i niskimi temperaturami. Nie należy zatem kłaść ich w samochodzie na desce rozdzielczej, gdzie będą poddane intensywnemu padaniu promieni słonecznych.

Samo czyszczenie okularów najlepiej przeprowadzać za pomocą środków polecanych przez optyków. Nada się też do tego ściereczka z mikrofibry, bieżąca woda i delikatny detergent w postaci mydła.

Nie należy stosować nawilżanych chusteczek, ani ręczników papierowych, gdyż materiały te mogą doprowadzić do uszkodzenia szkieł.