27G1918

-wspaniały rocznik-

Nie wszędzie rosną pięknie

https://www.libet.pl/produkt-kategoria/kostki-brukowe/

Wydawać by się mogło, że wszystko jest proste. Wystarczy kupić sobie rośliny, umieścić je w odpowiednich doniczkach, postawić na parapecie i całymi latami cieszyć się ich cudowną urodą.

To pozory, ponieważ w praktyce nie w każdym miejscu rośliny rozwijają się tak jak należy. Są domy i mieszkania, w których hodowla napotyka poważne kłopoty i czasami ciężko jest wyjaśnić, dlaczego się tak dzieje.

Generalnie musimy pamiętać, że roślinom potrzeba do wzrostu odpowiednich czynników, wśród których prym wiodą słońce oraz woda. Będziemy o nich za moment szerzej pisać.

Czasami lokale mieszkalne są usytuowane niekorzystnie z punktu widzenia kondycji roślin. Szybko mizernieją i częściej chorują.

To domena w szczególności domów, gdzie jest sucho, a nawilżanie powietrza nie daje pożądanych efektów. Suchość jest wrogiem bujnej i zdrowej roślinności i czasami trudno jest to zniwelować nawet bardzo systematycznym podlewaniem.

Jeśli więc stwierdzimy, że pomimo ciągłych wysiłków roślinom nie jest u nas dobrze, to może lepiej odpuścić sobie doniczkową hodowlę.