27G1918

-wspaniały rocznik-

Nie przesadzić z nawozami

www.3deko.waw.pl ziemia do drzew iglastych

Wiele osób, które mają swoje ogrody i hodują w nich rośliny zadaje sobie fundamentalne pytanie – nawozić, czy nie nawozić? Cóż, od lat nawożenie stanowi jeden ze sposobów na zwiększenie wydajności wzrostu roślin i zapewnienie im lepszej kondycji. Metoda ta jest stosowana zarówno w odniesieniu do masowej hodowli roślin jadalnych, jak też na plantacjach roślin ozdobnych. Dobrze skomponowany nawóz podnosi walory odżywcze ziemi i sprawia, że poszczególne gatunki mogą szybko i zdrowo rosnąć.

Niestety sporo dostępnych na rynku rozwiązań opiera swoją formułę o chemiczne składniki, które na dłuższą metę mogą odbić się negatywnie na stanie roślin, a także na kondycji gleby. Alternatywą w tym zakresie są nawozy naturalne – w pełni ekologiczne i wydajne. Najłatwiej kupić te oparte o wysuszone odchody zwierzęce.

Od wieków są one świetnym sposobem na poprawę stanu upraw. Producenci oferują różne kompozycje nawozów zwierzęcych, które są dostosowane do różnych typów ziemi oraz upraw. Doświadczony hodowca znajdzie optymalne rozwiązanie.