27G1918

-wspaniały rocznik-

Narty czy snowboard?

kariera.naukowe24.waw.pl sala weselna sędziszów

Wielkimi krokami zbliża się sezon zimowy a z nim pora sportowych atrakcji. Na polskich stokach coraz częściej można spotkać amatorów snowboardu, można nawet odnieść wrażenie, że ich liczba jest porównywalna do liczby osób szusujących na nartach. Skąd tak duża popularność deski? Która z opcji jest atrakcyjniejsza – narty czy snowboard? Tak zadane pytanie stawia odpowiadającego w nieco niezręcznej sytuacji, bowiem trudno jednoznacznie i obiektywnie stwierdzić, która zimowa aktywność fizyczna jest „lepsza”.

Wybór zazwyczaj podparty jest indywidualnymi preferencjami, które trudno uogólniać. Niewątpliwie osoby początkujące, które nie miały wcześniej styczności ani ze snowboardem, ani z nartami postawione są w podobnej sytuacji. Nauka jazdy na desce oraz na nartach oczywiście znacząco różnią się techniką i podstawowymi zasadami, niemniej jednak poziom trudności jest ten sam.

Z tego względu trudno określić, która dyscyplina będzie „właściwsza”. W takiej sytuacji można się więc kierować. marzeniami i indywidualnymi preferencjami.

Pamiętajmy o tym, że sport w pierwszej kolejności powinien nam sprawiać satysfakcję.