27G1918

-wspaniały rocznik-

Majówka na Mazurach

Jeśli chcesz miło i rodzinnie spędzić majówkę, samo serce Mazur będzie doskonałym kierunkiem weekendowego wypadu. To świetne miejsce na zregenerowanie sił z dala od zgiełku miasta, na łonie natury, gdzie nie brakuje atrakcji i form spędzania wolnego czasu zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Najpopularniejsze mazurskie miejscowości to Giżycko i Mikołajki.

Jak można tam spędzić czas? Piesze wędrówki i całkowity relaks będą gwarantowane. Możecie zabrać ze sobą rowery bądź wypożyczyć na miejscu i poznawać mazurskie lasy oraz jeziora zza kierownicy. Dobrym pomysłem jest także wypożyczenie jachtu i żeglowanie po mazurskich jeziorach.

Tańszym wariantem będzie wypożyczenie kajaków bądź rowerów wodnych. Można także spróbować kitesurfingu lub windsurfingu, ponieważ znajduje się tam wiele szkółek. Wieczorami można spacerować po giżyckim molo, przesiadywać w tawernach bądź przy ognisku.

Nie lada atrakcją jest most obrotowy w Giżycku, który stanowi dziś ciekawy zabytek techniki. Jeśli będziecie mieć szczęście, być może natraficie na żeglarskie regaty. Co ważne, Mazury mają rozbudowaną bazę noclegową, od ekskluzywnych hoteli, przez małe pensjonaty, aż po pola namiotowe, więc każdy znajdzie coś dla siebie.