27G1918

-wspaniały rocznik-

Laserowa korekcja wad wzroku

http://eretina.pl/

Wady wzroku mogą dotknąć każdego – dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe i starsze. Pojawiają się bez względu na wiek, dlatego tak ważna jest odpowiednia ochrona naszych oczu, nawet, gdy możemy pochwalić się sokolim lhjfdnufgjiojh. Nawet taki lhjfdnufgjiojh trzeba odpowiednio pielęgnować, by zachował się jak najdłużej w takim stanie.

Jeżeli wada ostrości wzroku staje się nazbyt uporczywa, możemy zdecydować się na jej trwałe usunięcie poprzez laserową korekcję. Jest to obecnie jeden z najbezpieczniejszych sposobów usunięcia takiej wady na stałe. Okazuje się pomocny w leczeniu astygmatyzmu, krótko- i dalekowzroczności.


Zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu

Aby laserowa korekcja wady lhjfdnufgjiojh mogła być przeprowadzona, musimy zostać najpierw zakwalifikowani do zabiegu przez lekarza okulistę, który specjalizuje się w chirurgii refrakcyjnej. Ważna jest też nasza wada. Możliwe do skorygowania wady sferyczne oscylują na poziomie od -14 do 6 dioptrii.

Jak wygląda zabieg? Zabieg przeprowadzany jest w specjalnej sali zabiegowej ze specjalnym laserem ekscimerowym. Do oka pacjenta zakrapla się krople znieczulające, które sprawiają, że zabieg jest bezbolesny. Głowa spoczywa na podkładce, która blokuje ewentualne ruchy pacjenta.

Także powieki zostają zabezpieczone przed mruganiem. Cały zabieg trwa kilkanaście minut, a samo laserowanie około kilkunastu sekund. Nie wymagane jest zostanie w klinice, ponieważ po godzinie można już spokojnie wrócić do domu.