27G1918

-wspaniały rocznik-

Jedz warzywa dla zdrowych oczu

https://www.formeds.com.pl/ https://eretina.pl/neurookulistyka/

Jako część naszego organizmu, także oczy potrzebują aby człowiek dostarczał im niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witamin, minerałów i innych zdrowych substancji. Szczególnie dobrze na wzrok wpływa witamina A. Zawierają ją przede wszystkim warzywa bogate w beta karoten. Dobrym źródłem jej jest na przykład marchew czy szpinak. Jest jej sporo także w pomidorach, brokułach, szczawiu, botwinie, czerwonej papryce, dyni czy cykorii.

Korzystna dla oczu, jak i z resztą całego organizmu jest również witamina C. Jej źródła w diecie to przede wszystkim owoce i warzywa. Występuje między innymi w cytrusach, jabłkach czy owocach krzewów, takich jak porzeczki czy agrest. Wśród warzyw znajdziemy ją w kapuście, papryce czy ziemniakach. Codzienne spożywanie owoców i warzyw pozwoli dostarczać odpowiednie ilości witamin niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania i zdrowia oczu.

www.baittech.pl

Pamiętajmy zatem aby w codziennej diecie nie zabrakło tych wartościowych składników, które zapewniają nam cenne dla wzroku witaminy.