27G1918

-wspaniały rocznik-

Jak nie dać się oszukać w serwisie samochodowym

używana toyota Pasty polerskie Profix

Kiedy musimy oddać nasz samochód do serwisu, to chcemy mieć pewność, że wszystko co powinno być w nim wymienione faktycznie będzie. Co więcej, wierzymy że nowe części będą wysokiej jakości i świetnie będą sprawdzały się przez kolejne kilometry. Jednak jak wszędzie, również wśród serwisów samochodowych są takie, które działają lepiej i takie, które działają gorzej. Dlatego właśnie warto poczytać opinie o różnych serwisach i sprawdzić, do kogo powinniśmy się udać, aby mieć pewność, że zostawimy nasz samochód w dobrych rękach.

Dużo powiedzą nam inni klienci

Jeśli chcemy mieć pewność, że wybierzemy odpowiedni serwis samochodowy, to powinniśmy rozpytać znajomych i rodzinę, do kogo oni odstawiają swoje samochody. Dzięki temu będziemy mogli zebrać opinie o różnych serwisach, porównać co jest w nich chwalone, a co krytykowane. Dodatkowo warto też popatrzeć jakie opinie są zamieszczane w internecie, tak aby mieć pewność, że takich zadowolonych klientów jest znacznie więcej. Dobrze o takim serwisie samochodowym będzie również świadczył fakt, że możemy stać w specjalnym pomieszczeniu i przez szybę patrzeć, co się tam dzieje.

Dzięki temu będziemy mogli stwierdzić, czy pracownicy takiego serwisu faktycznie zajmują się tymi częściami, którymi mieli się zajmować według planu naprawy.

Trzeba sprawdzić co było robione

Oczywiście po przeprowadzonej naprawie otrzymamy fakturę. Zanim jednak pójdziemy zapłacić, powinniśmy dokładnie sprawdzić co zostało zrobione i za ile. Jeśli coś nas zaniepokoi, to spokojnie możemy poprosić o wyjaśnienie.

Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na wszelkie naprawy i części, które będą na niej zamieszczone, a które nie dotyczą ustalonych wcześniej napraw. Jeśli jakaś kwota będzie wzbudzała nasze podejrzenia, to zawsze możemy poprosić o cennik, tak aby porównać czy wszystko zostało naliczone dokładnie tak jak powinno. Warto też sprawdzić czy zostały wymienione poszczególne elementy, czy może wymienione zostały całe podzespoły, co może generować niepotrzebne koszty. Jeśli coś nas będzie niepokoiło po wizycie w danym serwisie samochodowym, to zawsze możemy jechać do innego i zobaczyć co tam nam powiedzą.

Czy to co usłyszymy, będzie się pokrywało się z tym co usłyszeliśmy poprzednio. Warto poświęcić czas na poszukanie odpowiedniego serwisu samochodowego. Takiego, w stosunku do którego będziemy mieć całkowitą pewność, że zostaniemy obsłużeni na najwyższym poziomie i będziemy mieli pewność, że cała naprawa będzie przebiegała dokładnie tak jak powinna, że na niczym nas nie oszukają.