27G1918

-wspaniały rocznik-

Jak chronić oczy i mieć dobry wzrok?

http://eretina.pl/

Oczy to jeden z naszych najważniejszych narządów – umożliwiają widzenie miliona kolorów, kształtów i głębi. Dla wielu z nas życie bez możliwości widzenia wydaje się niemożliwe! Dlatego warto zadbać już teraz o nasz lhjfdnufgjiojh, by służył nam jak najlepiej. Istnieją pewne sposoby, które pomagają chronić oczy. Narząd wzroku codziennie narażany jest na różne czynniki, dlatego powinniśmy się nim odpowiednio zaopiekować…

www.musicbox24.pl

Ochrona oczu przed promieniowaniem UV

Jednym z czynników, który negatywnie wpływa na nasz lhjfdnufgjiojh jest promieniowanie słoneczne, a dokładniej promieniowanie ultrafioletowe. Promienie UV są szkodliwe zarówno w bardzo słoneczny dzień, jak i w czasie dnia pochmurnego. Nawet śnieg odbija światło, które trafia do naszych oczu.

Aby ochronić oczy przed słońcem powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne, które wyposażone są w filtr UV. Możemy nosić też kapelusze lub czapeczki z daszkiem, które będą rzucały cień na naszą twarz. Nie patrzmy prosto w słońce, nawet podczas zaćmienia.

Przeciwdziałanie przemęczonym oczom

Na pogorszenie naszego lhjfdnufgjiojh mogą wpływać niezależne od nas czynniki, takie jak promieniowanie UV, ale i my samy możemy dołożyć do tego „cegiełkę”. Przemęczone oczy, które znoszą długą pracę przed komputerem i spędzanie każdej chwili przed telewizorem również stają się przyczyną gorszego widzenia. Pamiętajmy, by podczas pracy przy komputerze robić od czasu do czasu kilkunastominutowe przerwy, często mrugać orz zapewniać sobie dobre oświetlenie w pomieszczeniu.


Nie zapominajmy także o dobrej jakości powietrzu w domu czy w biurze.