27G1918

-wspaniały rocznik-

Immisje

Korzystając ze swojego małego ogródka przydomowego należy pamiętać, że wokoło jest jeszcze mnóstwo innych ludzi, którzy tak jak my chcieliby cieszyć się ze swojego skrawka zieleni, bez ingerencji osób trzecich. Nie od dziś wiadomo, że życie sąsiedzkie nie jest łatwe i bezproblemowe. Nie zawsze jest kolorowo i wesoło, jednak powinniśmy starać się dochodzić do porozumień.

Konsensus to złoty środek, który powinien być wykorzystywany w konfliktach i różnego rodzaju zatargach między wojującymi sąsiadami. Każdy powinien szanować prawa drugiej osoby. Ważne jest, aby ograniczyć szkodliwe oddziaływania, którymi są immisje pośrednie i bezpośrednie do niezbędnego minimum.

Gałęzie, korzenie, liście czy owoce, gdy przechodzą z naszego ogródka na inną nieruchomość powinny zostać niezwłocznie usunięte, w innym przypadku zostaną zebrane przez właściciela gruntu sąsiedniego. Zakazane jest także zanieczyszczanie powietrza ponad przeciętną miarę. Nie można palić przedmiotów, które wytwarzają szkodliwe związki i zapach, który znacznie utrudnia korzystanie z ogródków przez sąsiadów.