27G1918

-wspaniały rocznik-

Czym są czapsy jeździeckie?

www.wolnykosciol.pl

Jeżeli chociaż trochę interesujemy się jeździectwem, to z pewnością już się przekonaliśmy, że możemy wybrać buty do jazdy konnej, które będą sięgały do kolan, ale możemy również wybrać takie, które będą sięgały trochę powyżej kostki. Jednak w tym drugim przypadku może się okazać, że nasze łydki nie będą dostatecznie chronione przed otarciami, a to może spowodować, że taka jazda na koniu nie do końca będzie przyjemna. Dlatego właśnie, warto wiedzieć, że możemy zainwestować w specjalne Czapsy jeździeckie.

Świetna ochrona

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że czapsy jeździeckie to długie, najczęściej wykonane ze skóry ochraniacze na nogi jeźdźca. Osłaniają one łydki, ale mogą również osłaniać kolana i uda.

Ważne jest to, aby były one wykonane z wysokiej jakości skóry, z którą nic się nie będzie działo mimo częstego użytkowania. Do tego wewnętrzna strona łydki powinna być wykonana ze skóry antypoślizgowej, aby się co chwilę nie przesuwała. Zakładanie takich czapsów jeździeckich nie jest trudne, ponieważ posiadają one z tyłu zamek błyskawiczny, a wstawka która znajduje się dookoła niego jest zazwyczaj elastyczna.

Odpowiednie dobranie

www.uewszkole.pl

Bardzo ważne jest tutaj to, aby takie czapsy jeździeckie odpowiednio leżały na naszej nodze i żeby były dopasowane do jej rozmiaru. Dlatego też, zanim je kupimy powinniśmy dokładnie wszystko zmierzyć, tak aby mieć pewność, że w takich czapsach jeździeckich nasza noga będzie stabilna, będzie odpowiednio chroniona przed otarciami, ale również, da nam gwarancję, że będziemy mieli odpowiednią przyczepność w siodle, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie nam zachować równowagę.

Warto też wiedzieć, że takie czapsy mogą mieć przy zamku specjalne klamry i zatrzaski, co da dodatkowe zabezpieczenie i pewność, że dobrze będą one dolegały do naszej nogi. Warto zobaczyć jakie czapsy jeździeckie są nam zaproponowane. Można wybrać takie skórzane, albo zdecydować się na syntetyczne z silikonowym nadrukiem. Możemy wybrać jeden i drugi ich rodzaj, aby stosować je odpowiednio do panującej pogody. Najważniejsze jest to, aby dawały nam one ochronę nóg przed otarciem i zapewniały pewne trzymanie się w siodle, dzięki czemu nawet przy szybkiej jeździe, bez trudu będziemy mogli utrzymać równowagę.

Warto porównać między sobą kilka różnych modeli, aby móc zdecydować, co okaże się dla nas najlepsze.